Tulevaa toimintaa vuonna 2021

11.4. suunniteltu amppelintekokurssi makrameetekniikalla siirretään myöhempään ajankohtaan, koska koronarajoitukset eivät näytä vähenevän. Kun suunnittelemme uutta ajankohtaa tiedotamme siitä jäsenistölle ja seuran kotisivuilla.

Seuran hallitus toivottaa hyvää pääsiäisen aikaa kaikille!

Sääntömääräinen vuosikokous 28.2.2021 klo 16 Tirilän työväentalossa, Onninkatu 6, käynti takakautta, 2 krs. Toivomme maskin käyttöä kokouksessa kaikilta läsnäolijoilta. Kahvitarjoilu. Osallistujia sallitaan 10 henkilöä, joten ilmoittautuminen Lailalle, 050 4617627, 26.2. mennessä, vaikka tekstiviestillä. Pidetään vuosikokous, jottei jää roikkumaan pitemmäksi aikaa. Kokouksessa päätetään jäsenmaksun suuruus, ja seuraavassa kirjeessä on maksuohjeet. Toimintasuunnitelmassa on uutuutena lavakaulusviljelyä ja palsta Kotkaniemessä tulevana kesänä.